duminică, 3 octombrie 2021

O analiza pe intelesul tuturor(mai putin pentru analfabetii functionali de care ne vorbeste Cîțu)

 Avocat ALEXANDRU MUȘĂTOIU :

Sănătatea publică – poarta de intrare a calului troian

Vedeți, în ultimul timp, tot mai mulți avocați, judecători și, în general, profesioniști ai dreptului revoltându-se față de cam toate deciziile autorităților în legătură cu pandemia. De ce? Pentru că adevăratul atac este cel asupra drepturilor și libertăților, sănătatea publică e doar poarta de intrare. Un profesionist al dreptului vede clar asta. Chiar și cei lipsiți de orice studiu juridic văd inepția, aberația ultimelor câteva hotărâri CNSU și de guvern.

[Asta înseamnă că tot ce vedem e o cacealma? Nu tot, depinde unde tragi linia între realitate și cacealma. Există un virus? Da, există. Este grav? Nu prea, peste 97% se recuperează conform statisticilor. Poate da și forme medii/grave de pneumonie? Da, poate. Dintre acestea, pot ajunge unii în Terapie Intensivă? Da, pot. Dintre cei cu forme mai grave, pot deceda? Da, pot, șanse mai mari având cei din categoria +65 de ani și care au comorbidități – primele 4 fiind: afecțiuni cardiovasculare, diabet, obezitate, anxietate. E situația de acum substanțial diferită față de alți ani? Nu prea – și de aici începe cacealmaua. Au existat și în ceilalți ani viroze respiratorii severe care au spitalizat unele persoane, pe altele le-au trimis la terapie intensivă și pe altele le-au condus la deces? Da, categoric. E normal tot circul politic și mediatic mondial din jurul acestui virus? Categoric nu – e o exagerare grosieră și isterică a realității obiective. E o criză sanitară majoră la nivel mondial? Nu – e doar o isterie la nivel mondial indusă prin multă propagandă, altfel diferența majoră de morți în plus s-ar fi văzut în statistici – puteți căuta și pe site-ul INSP  - de exemplu total decese 2017: 260.886, total decese 2018: 263.463, total decese 2019: 259.721, total decese 2020: ia vedeți ce găsiți.

Există un singur mod de a trece de ”criză” – vaccinul? Sigur că nu. Care ar fi alte modalități? De exemplu să treci prin boală, așa cum a făcut cam toată lumea pe care o cunosc eu, și să-ți vezi în continuare de viață. Se fac eforturi supraomenești pentru a impune cu forța vaccinul? Se fac. Au dreptate cei care spun că a fost creată artificial o criză pentru a impune vaccinul și nu invers? Cam au. Au dreptate cei care susțin că acea substanță manipulată genetic poate depăși bariera ADN-ului și provoca modificări în interacțiunea genelor care determină modificări ale caracteristicilor și comportamentelor umane? Nu știm dar e cea mai plauzibilă dintre „teoriile conspiraționiste”. Francis Fukuyama dezbătea acest subiect în 2002, în cartea sa ”Viitorul Nostru Postuman” – se numește ingineria liniilor germinale, adică modificări ale caracteristicilor și comportamentelor subiectului supus procedurilor de inginerie genetică care se vor transmite urmașilor. (spre deosebire de ingineria liniilor germinale, terapia genetică aplicată unui subiect nu se transmite urmașilor și are efect doar asupra subiectului) Pot aceste modificări conduce, finalmente, la o lume ierarhizată de tipul celei din Minunata Lume Nouă a lui Huxley? Poate că da. Poate conduce la o depopulare? Putem specula orice din moment ce libertatea de exprimare este restrânsă și anumiții specialiști, de renume mondial, cenzurați. V-ați întrebat de ce auzim vorbind public tot felul de specialiști, de la epidemiologi, infecționiști etc dar nu prea auzim singura categorie de specialiști care ar putea arunca puțină lumină – cercetătorii în inginerie genetică?]

Prin urmare, este o criză supradimensionată intenționat pentru a crea „oportunități”? Categoric, până și Klaus Schwab a spus-o public că e o „oportunitate extraordinară”. Oportunitate pentru ce? Ca să „build back better”, dar ca să „build back” prima oară trebuie să „destroy”. Deci pentru deconstrucție – iar această deconstrucție începe cu un cal troian pe care-l cunoaștem din istoria secolului trecut însă, din prea multă ancorare emoțională și confuzie propagandistică, poate nu-i mai recunoaștem adevăratul grad de periculozitate. (în logica secolului trecut, urmează abilitarea Guvernului de a face tot ce vrea și de a restrânge drepturi cum vrea pe perioada „pandemiei” – Senatul a trecut această împuternicire la 22.09.2021, Camera Deputaților se jură că nu o va trece – vom vedea împreună)

Calul troian este segregarea! Și este introdus prin ușa sănătății publice. Trăim un moment decisiv și fereastra Overton e destul de avansată. Prima dată am fost bombardați cu statistici de morți, internați, pozitivi etc împărțite pe cele 2 categorii – vaccinați și nevaccinați. Ideea bombardamentului a fost ca separația în cele 2 caste să îți intre în cap, chiar în subconștient. Odată legitimată la nivel mental și apoi la nivel social (vaccinații cu vaccinații pt. că sunt deștepți, frumoși etc. iar nevaccinații cu nevaccinații pt. că sunt mai analfabeți funcțional așa), urmează consacrarea legislativă, adică legiferarea discriminării oficiale. De aceea, spun și repet pe unde apuc (ziare, articole, emisiuni, orice) – trăim un moment decisiv, odată acceptată și legiferată segregarea, nu va mai exista posibilitate de întoarcere. Trăim acest moment la nivel mondial. La asta se reduc toate revoltele și demonstrațiile din toate țările. Se strigă libertate peste tot și este corect. Dar libertatea se poate redobândi doar prin opusul dezbinării – Solidaritatea. Solidaritatea senină între vaccinați și nevaccinați pentru că aceste categorii au fost create și introduse în capul nostru în ultimul an și jumătate, înainte ele nu existau și, să fim serioși, nimeni nu se întreba dacă persoana din proximitatea lui este sau nu vaccinată, dacă are sau nu o boală transmisibilă. Aceste lucruri ne-au fost băgate cu forța în cap anul acesta. Și trebuie să le refuzăm, să ne întoarcem la pace sufletească și la solidaritate cu semenii noștri. Să strigăm și să avem împreună libertate. Altă variantă frumoasă și pașnică nu există, doar ce vedeți în Australia și în alte țări. (iar când autoritățile noastre iau măsuri „ca-n Occident” ar trebui să se aștepte și la riposte ca-n Occident)

Segregarea este un cal troian pentru că la umbra ei totalitarismul se instalează încet și sigur. Odată acceptată și legiferată, odată ce persoanele care s-au vaccinat acceptă că își exercită drepturile ca o recompensă pentru vaccinare, odată ce acceptăm la nivel mental că nu ne mai putem exercita drepturile și libertățile înscrise în Constituție – din acel moment am intrat sub o altă formă de guvernământ și de organizare a societății (puteți să-i spuneți cum vreți – globazism) și intervine o simplă chestiune de dozaj. Adică sfera drepturilor pe care le poți exercita ca recompensă pentru vaccinare va crește – dacă acum poți intra în baruri și la nunți, pe viitor vei avea nevoie de vaccin practic la orice – de la muncă la accesul la învățământ, la starea civilă ca și condiție pentru a te putea căsători sau la evidența populației pentru a ți se elibera cartea de identitate – la orice. În același timp sfera obligațiilor pe care trebuie să le îndeplinești pentru a te bucura de drepturi se va lărgi și ea – se vor adăuga și alte condiții, nu va fi suficient să ai cele 4-6-10 doze de vaccin ci va trebuie să îndeplinești și alte condiții, de exemplu să ai o amprentă redusă de carbon (păi luptăm cu schimbările climatice, nu?), să fii un părinte bun și să-ți lași copilul să facă operație de schimbare de sex la 10 ani ș.a.m.d.. Acesta e un sistem de credit social, este exact ce se întâmplă acum în China – în funcție de cât ești de cuminte și obedient, vei avea mai multe sau mai puține drepturi. Și totul pornește din acest punct al legitimării segregării în care suntem acum.

Într-un fel sau altul, 2021-2022 vor rămâne adânc inscripționate în istoria universală. Să sperăm că vor rămâne ca o mărturie a importanței drepturilor și libertăților fundamentale dobândite cu prețul a multe suferințe și vieți pierdute.

*cei aflați în disonanță cognitivă pot considera rândurile de mai sus o ficțiune.

miercuri, 29 septembrie 2021

IESI IN STRADA PENTRU LIBERTATEA TA

 


marți, 28 septembrie 2021

NU VREAU !



vineri, 3 septembrie 2021

SCRISOARE DESCHISA CATRE PSD, USR Plus SI AUR

 

 

Stimați lideri de partide și grupuri parlamentare PSD, USR, AUR

 

Observăm, că sub pretextul binelui poporului, ați depus o moțiune de cenzură  împotriva actualului Guvern. 

 Nu este necesar să așteptăm să o citiți în Parlament. 

Știm toți ce veți susține: că vă doare de noi, poporul. 

Cum, până acum, ne-ați demonstrat că ”durerea” voastră este doar la tribuna Parlamentului, în declarațiile politice și prin presă, noi, cei mulți ne-am cam plictisit de manipulare. 

 Ne-ați demonstrat până cum că ”durerea” de noi nu prea există în fapt și vă interesează numai capitalul electoral. 

 Dacă v-ar fi durut de noi, cei mulți, acest lucru s-ar fi văzut în legile pe care le-ați adoptat. 

 Am constatat, însă, că legile pe care le adoptați sunt împotriva intereselor noastre și în contradicție cu pretinsa ”durere” de noi. 

 Așa că, înainte de a citi vreo moțiune, pentru a fi siguri că nu ne mințiți așa cum faceți de mult timp și ca să nu mai pierdem timp ascultându-vă minciunile,  vă solicităm următoarele: 

 1. Să semnați un acord politic potrivit căruia, indiferent de votul cu privire la moțiunea/moțiunile depuse, vă luați angajamentul: 

 - să întreprindeți demersurile necesare pentru a abroga orice normă care restrânge drepturile și libertățile fundamentale sub pretextul pandemiei, inclusiv cele privitoare la condiționarea exercitării drepturilor și libertăților fundamentale pe criterii de vaccinare/testare/trecere prin boală. Toate demersurile în acest sens se vor finaliza în termen de maxim 1 săptămână; 

 - că nu veți vota niciodată o lege a vaccinării obligatorii în România și nu veți mai adopta nicio lege care să restrângă drepturile și libertățile cetățenilor, sub pretextul vreunei pandemii sau epidemii; 

 2. Să convocați, de urgență, ședința plenului Camerei Deputaților și să votați împotriva proiectului de lege nr. PL-x nr. 399/2017 privind vaccinarea persoanelor în România;

 3. Toate cele trei partide (PSD, USR și AUR) își iau angajamentul că, în maxim 1 săptămână, vor întreprinde demersurile necesare pentru modificarea regulamentelor celor două camere, astfel încât procedura de legiferare să nu mai fie o procedură formală, iar toate comisiile permanente ale celor două camere își vor îndeplini obligațiile pe care le au, vor analiza cu seriozitate proiectele legislative cu privire la care trebuie să emită avize sau rapoarte, vor invita în toate ședințele reprezentanții societății civile pentru a participa la dezbateri reale cu privire la proiectele legislative care fac obiectul ordinii de zi, iar toate legile care vor fi adoptate de Parlament vor respecta Constituția, principiile fundamentale, drepturile și libertățile fundamentale;

 4. Liderii de grup parlamentar, liderii de partid și toate organele de conducere ale partidelor PSD, USR și AUR semnează o declarație pe care o înregistrează la partid și o fac publică potrivit căreia: în cazul în care partidul pe care îl reprezintă nu își va respecta angajamentul de la pct. 1-3, își vor da demisia din funcțiile de conducere și nu vor mai participa la alegeri pentru deținerea vreunei funcții de conducere în partid sau în alt partid, în următorii 5 ani. 

Dacă vă pasă într-adevăr de popor, veți da curs solicitărilor de la pct. 1-4. 

 Împreună dețineți majoritatea în ambele camere ale Parlamentului și puteți cu ușurință să duceți la îndeplinire cele solicitate de noi, poporul.

 In caz contrar, vom înțelege încă o dată că tot ceea ce faceți este numai pentru propria imagine politică și nu are nicio legătură cu binele poporului. 

 Semnat, 

 Noi, cetățenii, cei mulți de care ați uitat toți

 

joi, 5 august 2021

Așa să fie?!

 


Pilda zilei

 🤍🤍🤍Un călugăr bătrân se ruga pe malul unei ape curgătoare. Se ruga în mijlocul naturii, privea cristalinul apei, când remarcă un scorpion căzut în apă; şi lupta cu disperare să-şi salveze viaţa.

Înduioşat şi plin de milă, pustnicul băgă mâna în apă şi scoase scorpionul la mal. Acesta însă, drept răsplată, îl înţepă îndată pe chiar salvatorul lui.

După o vreme, când îşi deschise ochii din nou din rugăciune, bătrânul văzu că scorpionul era din nou în apă şi pe punctul să se înece. Din nou îl salvă bătrânul călugăr, iar scorpionul îl înţepă pentru a doua oară, la fel de tare, încât acesta suspină.

Când această scenă se repetă pentru a treia oară, un pelerin care observa de departe, foarte atent, toate acestea, îl întrebă pe bătrân: “Dar de ce îl ajuţi mereu pe acest scorpion nemernic, care în loc să-ţi mulţumească el te răneşte mereu?”

Fiule, amândoi ne urmăm firile noastre, spuse bătrânul înţelept. Ţine de firea scorpionului să înţepe şi de a mea să fac binele necondiţionat, în iubire şi compasiune!

În viața noastră de zi cu zi întâlnim la fiecare pas câte un scorpion, dar nu întâlnim în noi pe bătrânul pustnic, care obsesiv de frumos iubește pe cel ce-i face rău. Uneori deznădăjduim când vedem că scorpionii din viața noastră ne arată nerecunoștință.

Întodeauna ne dorim să primim calde mulțumiri, să fim lăudați pentru faptele noastre si nicidecum înșelați în așteptări. 

Din păcate însă nu realizăm cât de scorpioni suntem noi înșine cu Dumnezeul nostru Iisus Hristos, pe care-L pălmuim la fiecare pas pentru binele făcut, prin fapte rele, prin judecare și osândire, prin nelucrarea sinelui. Trăim în „zodia scorpionului” și înțepăm mâna întinsă a lui Dumnezeu și nici măcar nu ne întristăm pentru asta!


Sursa: romani diaspora.blog

SĂ VINĂ VALU’ 4 🙃

Adrian Pătrușcă este unul din cei mai lucizi ziariști ai acestor zile...

Pare că nu putem face nimic,dar raportarea la adevăr ne va face liberi.

„Valul patru va fi al nevaccinaților”, ne-a băgat în răcori ministra Sănății. E la inghinalul broaștei că s-a dat semnalul: începe vânătoarea de vrăjitoare.

 Aflat în vizită în Tahiti, Macron, șeful hăitașilor europeni i-a avertizat pe supușii din colonie că libertatea face victime:

„Dacă mâine îl contaminați pe tatăl vostru, pe mama voastră sau pe mine, atunci sunt victima libertății voastre, pentru că aveți ceva care să vă protejeze și să mă protejeze.”

Și suveranul cu ghirlande de orhidee la gât și mască tri-strat „bleu national” pe bot a continuat mai inspirat ca Gauguin:

„Și, în numele libertății voastre, veți avea poate o formă gravă (de COVID) și veți ajunge la acest spital. Tot acest personal va trebui să vă îngrijească și să renunțe poate să-l îngrijească pe altul. (...) Asta nu este libertate, asta se cheamă iresponsabilitate, egoism...”

Pălit de aerul tropical, Macron a uitat să le explice băștinașilor comment diable s-ar putea contamina dacă este vaccinat și rapelat.

Naftali Bennett, încă proaspătul premier al Israelului, a adăugat două tonuri pe scara agresivității, vorbind de misiunea sfântă a vaccinării:

„Sarcina noastră este clară: toți israelienii care pot fi vaccinați trebuie vaccinați. Cei care nu acceptă ne afectează pe toți. Respect opiniile diferite, dar există un moment și un loc în care această discuție trebuie să înceteze - și este vorba de viețile noastre”, a tunat Bennett, adăugând că vaccinurile sunt „eficiente și sigure” iar „știința este fără echivoc”.

Însuși înțeleptul Solomon și-ar face nod în barbă tot scărpinându-se și încercând să dezlege aporia potrivit căreia vaccinurile, deși  „eficiente și sigure” („știința fără echivoc”), nu pot asigura totuși „viețile noastre”. Ale vaccinaților, desigur. 

Aceeași „știință fără echivoc” pregetă să explice de ce țările cele mai vaccinate (prima fiind Israelul) sunt și cele mai infectate. Sau de ce numărul infectaților și al morților de COVID este mai mare printre vaccinați decât printre nevaccinați.

Cu toate acestea, fractura logică a lui Macron și Bennett este preluată cu ghilimele și vânturată alarmist în tot Occidentul: de la Germania și Italia până la Marea Britanie și Statele Unite.

(Până și Papa Francisc a anunțat că la slujbele oficiate de el nu au acces decât vaccinații. Vaccinul este noul Botez!)

 Evident că alde Macron, Bennett, Merkel, Draghi ori Bergoglio nu sunt stupizi (la Biden nu aș risca un pariu) pentru a nu realiza cât de ridicol bat câmpii. Și atunci?

Virusul scăpat (sau lăsat să scape) din laboratorul de la Wuhan a fost privit ca vehicului perfect pentru Marea Resetare. Klaus Schwab, teoreticianul acestei scoateri din țâțâni a lumii, a scris la repezeală o carte (sau o avea gata scrisă). Cartea se numește chiar așa:  COVID-19: The Great Reset, și vorbește despre oportunitatea oferită de pandemie pentru instaurarea unei Noi Ordini Mondiale. 

„La data la care scriu (iunie 2020), pandemia continuă să se agraveze în toată lumea. Mulți dintre noi se întreabă când lucrurile vor reveni la normal. Răspunsul e scurt: niciodată. Nimeni nu se va mai întoarce la sentimentul «pervertit» al normalității care domnea înainte de criză, deoarece pandemia de coronavirus machează un punct de cotitură fundamental în traietoria noastră globală.”

Klaus Schwab compară schimbările provocate de virusul SARS-CoV-2  cu cele aduse de Iisus Hristos. Astfel, COVID-19 va marca începutul unei noi ere a umanității.

„Vor urma schimbări radicale cu asemenea consecințe încât unii experți vorbesc despre o eră «înainte de Coronavirus» (IC) și o eră «după Coronavirus» (DC). Vom continua să fim surprinși deopotrivă de rapiditatea și de natura neașteptată a acestor schimbări - pe măsură ce se vor combina unele cu altele, ele vor genera consecințe de gradul doi, trei, patru etc., provocând efecte în cascadă și nemaivăzute.”

Iar George Soros adaugă și el:

„Suntem într-un moment revoluționar în care putem realiza ceea ce părea de neconceput.”

Așadar, Normalul a murit. „Noul Normal” va fi o eră post-hristică și revoluționară. Nu trebuie să fii prea dus la biserică pentru a înțelege satanismul vremurilor care ni se pregătesc.

Pentru a opera asemenea schimbări colosale este nevoie de condiții excepționale. Nu poți schimba lumea cu un guturai.  Marii arhitecți globaliști aveau nevoie de o boală nemaivăzută. Sau care să fie prezentată ca atare.

Cum poți face, în secolul XXI, al științei și tehnologiei de vârf, ca o maladie cu o rată de vindecare de 99,8%, să pară mai periculoasă decât toate ciumele și holerele care au secerat omenirea în toată istoria sa, astfel încât să schimbi total cursul civilizației?

Răspunsul este ascuns în deviza Marii Resetări: Build Back Better. Pentru „a construi din nou mai bine” înseamnă că trebuie să dărâmi. Noua Ordine Mondială este plănuită a se construi pe ruinele ordinii actuale, care trebuie distrusă total.

Ordinea lumii este dată mai ales de relațiile dintre oameni. Pe acestea vor să le distrugă în primul rând Schwab, și Soros, și Macron, și Bennett, și Papa Francisc.

Strania expresie „distanțare socială” a fost probabil o răbufnire a subconștientului arhitecților Noii Ordini. Spre deosebire de mult mai logica și benigna „distanțare fizică”, care implică doar diferența de amplasament„ distanțarea socială” ascunde conotații infinit mai grave. Relația cu „Aproapele”, pe care am fost învățați să-l iubim ca pe noi înșine, trebuie să se răcească. Să fie înlocuită cu iubirea de sine. 

Noua poruncă egoistă „Protejează-te!” se substituie astfel jertfei personale. Exemplul lui Iisus Hristos devine revolut. Patronul noilor vremuri este Iuda Iscarioteanul.

Măștile care acoperă zâmbetul și închid gura ca niște botnițe, izolările draconice, internările forțate, măsurile de control și disciplinare militară evocând intenționat lagărele de concentrare, plus frica (mai ales frica!) au pregătit terenul. Au transformat omul dintr-o ființă socială solară într-o fiară singuratică, speriată și hăituită, care se simte la adăpost doar în bezna bârlogului.

Relațiile dintre oameni s-au făcut zob. Apoi cioburile s-au topit într-un amestec vâscos de groază, egoism și răutate sub nesfârșitele bombardamente cu panică lansate de monstruoasa coaliție dintre Politică, Afaceri și Presă.

Build Back Better este doar reformularea modernă a străvechiului principiul alchemic Solve et Coagula. Cele două cuvinte înscrise pe brațele lui Baphomet.

Prima etapă a creării Noii Lumi se apropie de sfârșit cu un ultim șvung al vaccinării. Macron, Bennett, Johnson, Merkel și compania știu prea bine că vaccinul mai mult dăunează decât protejează. O știu și mulți dintre vaccinați, care se lasă totuși ispitiți de propaganda mincinoasă de Auschwitz: „Vaccinul te va elibera”.

Dar nu despre protecție este vorba aici. Nici despre libertate. Istericalele liderilor politici au rolul de a declanșa o Vânătoare de Vrăjitoare. De a-i asmuți pe vaccinați împotriva nevaccinaților. O reeeditare la scară planetară a celui mai demonic experiment ce a existat vreodată: Reeducarea de la Pitești. 

Aceasta este ultima fază a disoluției Lumii Vechi și prima fază a recoagulării atomilor sociali într-o Lume Nouă.

Apoi, la fel ca toate celelalte măsuri aberante - „distanțarea socială”, măștile, izolarea, înfricoșarea etc. - vaccinarea este menită să testeze supunerea. Și, într-o maimuțărire răsturnată a Judecății de Apoi, să despartă „oile” de „capre”. 

„Oile” supuse se vor bucura de toate privilegiile viitorului: scăpate de grija proprietății, găzduite la comun în staule de stat ecologice. Cedându-și în schimbul acestui confort laptele, lâna, carnea și mieii pentru bunăstarea ciobanilor, ele își vor savura în tihnă fericirea de a trăi și rumega în cea mai bună și dreaptă dintre lumi.

Cât despre puținele „capre” rămase rebele și nevaccinate, după câteva tentative de reeducare, consemnate minuțios în Sistemul de Credit Social, ele vor  fi aruncate în lagăre special amenajate.